Opis
7.00–9.30 Odhod iz LJ – Dolgi most in prihod v Maribor
9.30–10.00 Kava dobrodošlica na Fakulteti za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo UM
10.00–11.15 Pozdravni nagovor red. prof. dr. Matjaž Šraml s Katedre za prometno tehniko in varnost v prometu FGPA UM, krajša predstavitev katedre in praktični prikaz opreme
11.15–12.00 Odgovori na izzive podjetij s strani raziskovalcev in startupov (pitchi)
12.00–13.00 Kosilo na fakulteti (zunaj pred predavalnico)
13.30–14.15 Ogled Marles
14.15–15.00 Degustacija vina in druženje
15.00 Odhod iz MB
17.00 Prihod v LJ
______________________________
Ogled Fakultete za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo UM
Na UM FGPA je vzpostavljen učinkovit okvir za razvojno raziskovalno delo. Raziskave se izvajajo pod okriljem raziskovalnih inštitutov, ki združujejo raziskovalne centre in laboratorije. Raziskovalci si prizadevajo za kakovostno interdisciplinarno sodelovanje, v raziskovalnih skupinah pa združujejo svoje strokovno znanje in izkušnje ter ustvarjajo inovativne rešitve.
Raziskovalna dejavnost obsega široko področje, ki vključuje gradbeništvo, prometno inženirstvo ter arhitekturo. Raziskovalci se posvečajo temam, kot so trajnostne gradnje, zelena mobilnost ter regenerativni urbanizem in arhitektura.
Ogled Marles
Marles je z več kot 125-letno tradicijo izgradnje zeleno-inovativnih naprednih rešitev iz lesa vodilni ponudnik na področju gradnje trajnostnih lesenih montažnih objektov v Evropi. Kot največji slovenski proizvajalec smo sinonim za sodobnost in odličnost. Naše inovativne inženirske rešitve prispevajo k napredku v panogi ter z razvojem klimatsko pozitivnih in energetsko učinkovitih objektov spodbujajo trajnostno bivanje. Pri razvoju sledimo normam energetske varčnosti, protipotresne gradnje, požarne zaščite, vgrajevanju okolju prijaznih materialov in sodobnim prostorskim ureditvam. Do sedaj smo zgradili že več kot 30.000 individualnih objektov, večstanovanjske objekte, poslovne stavbe ter več kot 400 vrtcev in šol.
Predstavili bomo naš objekt Dom24h, za katerega verjamemo, da predstavlja prihodnost bivanja. Ta hiša ne le, da je neto nič energijska, ampak ustvarja celo več energije, kot jo potrebuje. Je rezultat izjemnega sodelovanja 12 slovenskih podjetij, ki smo v en objekt združili najinovativnejše rešitve v gradnji in bivanju. Dom24h je projekt, s katerim smo postali Ambasadorji slovenskega gospodarstva.
______________________________
Več o soorganizatorjih:
Dogodek je del projekta, ki se sofinancira iz sredstev javnega razpisa za podporo aktivnosti pisarn za prenos znanja (JR KTO) v okviru operacije, ki jo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR).